UONET+ zaloguj sieUONET+ dostep do edziennikaUONET+ obejrzyj filmyBEZ DATY page 001Erasmus

UCZYMY SIĘ POZNAJĄC ŚWIAT WOKÓŁ NAS

17   Klasa 3o na podsumowanie zajęć z funkcjonowania osobistego zaplanowała wyprawę do Szczecina.

Burza pomysłów złożyła się na plan wycieczki, ale punktem wyjścia było zobaczyć Szczecin inaczej i w pełni się to udało. "Inaczej" czyli z najwyższego budynku w centrum miasta delektując się pysznym deserem w Cafe 22 gdzie z 22 piętra roztacza się wspaniały widok na Szczecin i okolice. Trasa spaceru prowadziła szlakiem turystycznym oznakowanym i opisanym przy obiektach co było dodatkową atrakcją wycieczki. Monumentalna Bazylika Jakuba Apostoła, Plac Orła Białego z fontanną, Kamienica pod Globusem, Brama Królewska, Filharmonia Szczecińska, Wały Chrobrego i Zamek Książąt Pomorskich to "perełki" architektury, które nie sposób ominąć. Bulwary nad Odrą z widokiem na port i inne atrakcje okazały się przemiłym spełnieniem oczekiwań związanych z wyprawą. Chłopcy świetnie poradzili sobie podczas spaceru wykazując się znajomością przepisów ruchu drogowego w dużym mieście. Odpoczynek na posiłek to kolejna lekcja umiejętności nabytych w szkole-składanie zamówienia, posługiwanie się swoim kieszonkowym, kultura zachowania. Wspaniała integracja panująca na wycieczce, ilość zadawanych pytań i udzielonych odpowiedzi potwierdziła po raz kolejny zasadność zajęć terenowych. Na pewno chłopcy z klasy 3o wykorzystają zdobyte umiejętności po zakończeniu nauki w naszej szkole.
Z turystycznym pozdrowieniem Joanna Suleja