II Szkolny Dzień Zdrowia

mini   30 maja w szkole został zorganizowany II Szkolny Dzień Zdrowia, którego celem było wdrażanie do dbałości o zdrowie, kształtowanie nawyków higienicznych, utrwalanie zasad zdrowego stylu życia, a przede wszystkim dobra zabawa.

W imprezie uczestniczyli uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Działając zespołowo rozwiązywali zagadki, krzyżówki i quizy, rozpoznawali smaki warzyw (często pokrojonych w zadziwiające kształty) i przypraw, wyginali śmiało ciało w ćwiczeniach fitness, rywalizowali w konkursie wsadów do kosza oraz oglądali pokaz dance hallu. Ostatnim punktem programu były zajęcia z pierwszej pomocy i ćwiczenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Ci, którzy najlepiej znali zasady racjonalnego żywienia, rozumieli wpływ higieny na zdrowie człowieka, odróżnili majeranek od majonezu, kwasek cytrynowy od cukru waniliowego, a na parkiecie najcelniej trafiali do kosza i najliczniej robili pompki, brzuszki oraz ćwiczyli na stepie – zdobywali punkty dla swoich drużyn. Po zakończeniu wszystkich dyscyplin organizatorki podliczyły punkty i ogłosiły wyniki: I miejsce zajęły klasy III O i II O zaś drugie - klasa II P, klasy I O i I P. Pamiątkowe dyplomy oraz kolorowe nagrody wręczył wicedyrektor Ryszard Klimczewski, dziękując wszystkim za zdrową rywalizację i dobrą zabawę.
Zdrowe i smaczne zmagania zorganizowały: M.Ignasiak, E.Miłek, A.Postawa, I.Pułka i U.Szejny; zajęcia z pierwszej pomocy przeprowadziła W.Kurdek; pokaz dance hallu przygotowała S.Libuda z III Tż.