Powiatowy konkurs kulinarno – motoryzacyjny w ZS nr 5 w Stargardzie

DSC02367   23 maja 2018 r. w Zespole Szkół nr 5 im. Tadeusza Tańskiego w Stargardzie odbył się VII Powiatowy Konkurs Kulinarny ,,Owocowe potyczki” i Motoryzacyjny ,,Auto bez tajemnic", objęty patronatem honorowym Starosty Stargardzkiego.

W spotkaniu uczestniczyła młodzież z opiekunami z następujących szkół: Szkoły Podstawowej Specjalnej im. Juliana Tuwima w Stargardzie, Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Stargardzie, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Chociwlu i Publicznego Gimnazjum im. Władysława Jagiełły w Choszcznie. Celem konkursu było: nawiązywanie współpracy ze szkołami kształcącymi młodzież ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, integracja uczniów, rozwijanie potrzeby osiągania sukcesów i przełamywania barier oraz rozbudzanie zainteresowania tematyką kulinarną i motoryzacyjną. Dla rodziców i nauczycieli zostały przeprowadzone warsztaty, które poprowadziła Pani Milena Szczurko, Dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Stargardzie.
Przybyli uczniowie wykazali się ogromną wiedzą z zakresu znajomości owoców egzotycznych, jak również wiedzą motoryzacyjną. Nagrody za wysokie lokaty osiągnięte w konkursach wręczyła Dyrektor Zespołu Szkół nr 5 im. T. Tańskiego Pani Jolanta Kawszyn oraz Zastępca Dyrektora Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Stargardzie Pani Magdalena Kukulak.
Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze przy smacznych wypiekach wykonanych w ramach zajęć praktycznych przez klasę o profilu cukierniczym.
Laureaci konkursów:
,,Owocowe potyczki"
I miejsce: Aleksandra Kondracka,
II miejsce: Jakub Dzideczek,
III miejsce: Daria Pęcherzewska,
IV miejsce: Patrycja Idziak,
V miejsce: Sara Olejnik.

,,Auto bez tajemnic"
I miejsce: Michał Piątek,
II miejsce: Przemysław Kolasiński,
III miejsce: Dominik Maciąg,
IV miejsce: Mariusz Charęza,
V miejsce: Kacper Strzępek.
Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy.

Organizatorami konkursu były: Marzena Samujło, Danuta Puchniarska, Marzenna Sztuba, Monika Nowicka – Chorągiewicz, Dorota Kujawska.