UONET+ zaloguj sieUONET+ dostep do edziennikaUONET+ obejrzyj filmyBEZ DATY page 001

Dzień Ziemi na „Bobrowej Polanie”

folderthumb   20 kwietnia 2018r. uczniowie klasy III Ts : Wojciech Karolak, Krzysztof Brzeziński, Filip Olczyk wraz z nauczycielką biologii Mirosławą Ćwirtą uczestniczyli w projekcie Powiatu Stargardzkiego - „Bobrowa Polana – podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców powiatu stargardzkiego” w ramach „Dnia Ziemi”.

Realizowaliśmy zajęcia edukacyjne z zakresu odnawialnych źródeł energii i recyklingu dla uczniów ze szkół podstawowych. Zajęcia przeprowadzone w formie ekologicznych warsztatów edukacyjnych miały na celu przedstawienie dobroczynnego wpływu recyklingu czyli wtórnego przetwarzania odpadów na środowisko, wskazaliśmy na różnice między upcyklingiem a downcyklingiem oraz racjonalną gospodarkę odpadami. Na zajęciach warsztatowych uczestnicy segregowali odpady, zmniejszali objętość odpadów, rozwiązywali rebusy i krzyżówki, odpowiadali na pytania związane z OZE, usłyszeli wiele ciekawych informacji na ten temat.
Zajęciom tym towarzyszyła wystawa przedmiotów wykonanych z odpadów przez młodzież naszej szkoły jako przykład recyklingu.
Młodzi uczestnicy byli bardzo zaangażowani w przedsięwzięcie i pełni zapału.
Z ekologicznym pozdrowieniem Mirosława Ćwirta