t e l. / f a x   9 1   5 7 7   2  7  2 7


s e k r e t a r i a t @ z s 5 . s t a r g a r d . p l

Zespół Szkół nr 5 w Stargardzie

im. Tadeusza Tańskiego

rekrutacja2019 2020

 

 

 

UONET+ zaloguj sieUONET+ dostep do edziennikaUONET+ obejrzyj filmyLogo Bieg NiepodleglosciErasmus

Poradnik prawny dla młodzieży

folderthumbPublikowanie ośmieszających lub poniżających zdjęć, filmów, nękanie, szantażowanie i straszenie poprzez Internet to tematy, które bardzo dotykają młodzież i dorosłych.

W chwili obecnej bezprawne działania przejawiają się kradzieżą tożsamości ofiar przestępców, włamaniami na konta bankowe i profile w serwisach społecznościowych, oszustwa i wyłudzenia za pośrednictwem Internetu. Przestępcy kradną nasze dane osobowe również poprzez tablet, telefon czy smartfon.
Kupujesz przez Internet? Uważaj na aukcjach internetowych!
Przestępcy coraz częściej wykorzystują przekierowania umieszczane na stronach realnie istniejących portali aukcyjnych. Działając w ten sposób dany przedmiot aukcji może zostać ”sprzedany” kilkaset razy. Tak samo dzieje się ze stronami banków, gdzie prowadzimy nasze e-usługi bankowości elektronicznej. Przestępcy generują identyczne strony a po zalogowaniu na konto hasła dostają się w ręce hakerów.
O tym, jak ustrzec się przed wymienionymi działaniami internetowych agresorów omówiła adwokat p. Marta Madej- Wierzbicka, która przeprowadziła prelekcję 10 kwietnia 2018 r. dla klas: I A, II A, I Ts i II Ts polecając młodzieży strony:
http://www.darmowapomoc.com.pl/
http://funduszsprawiedliwosci.gov.pl/
http://www.ztn.com.pl/
Dodatkowych informacji udziela pedagog szkolny Marzenna Sztuba.