t e l. / f a x   9 1   5 7 7   2  7  2 7


s e k r e t a r i a t @ z s 5 . s t a r g a r d . p l

Zespół Szkół nr 5 w Stargardzie

im. Tadeusza Tańskiego

UONET+ zaloguj sieUONET+ dostep do edziennikaUONET+ obejrzyj filmyBEZ DATY page 001Erasmus

Akcja świąteczna paczka

folderthumb   Nie chcemy biedy. Nie chcemy rekordów. Chcemy prawdziwej miłości wzajemnej!
ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek

Po zgromadzeniu i zapakowaniu wszystkich Waszych darów odbyliśmy podróż do małej wioski pod Białogardem.


W niziutkim, skromnym domku przywitały nas trzy uśmiechnięte osoby: pani Janina, pan Waldemar i ich syn- Mariusz. Razem tworzą niesamowitą rodzinę, która mimo wielkich trudności obdarza ciepłem, sympatią i miłością.
Krótka informacja nie przekaże wszystkich emocji, ale jednego jestem pewna- warto pomagać!
Pani Joanna- odpowiedzialna za rodzinę wolontariuszka- umieściła na stronie SZLACHETNEJ PACZKI informację dla Was, drodzy Darczyńcy .

Relacja z wręczenia paczki Rodzinie.
Pani Janina była bardzo wdzięczna za otrzymaną pomoc. Pan Mariusz nie mógł się nadziwić, ile otrzymał pomocy od ludzi, których tak naprawdę nie zna. Pan Waldemar, mimo pogorszenia się stanu jego zdrowia, koniecznie musiał usiąść z nami i brać udział w otwieraniu paczek. Łzą szczęścia nie było końca. Rodzina, jak sama stwierdziła, nie wiedziała jak ma się zachować, ponieważ nigdy nie byli w tak wspaniałej sytuacji. Nigdy nikt im tak bardzo nie pomógł.
Co chce przekazać wolontariusz?
Dziękuję serdecznie za możliwość uczestniczenia w tym wspaniałym wydarzeniu. Było to dla mnie niesamowicie emocjonujące. Radość, która opanowała Rodzinę, udzieliła się także mnie. Wszystkie rzeczy, które znalazły się w paczce są wspaniałe. Na pewno Rodzina będzie korzystała z nich przez długi czas.
Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?
Rodzina jest bardzo wdzięczna. Pani Janina spokojnie może usiąść w fotelu i nie płakać, że nie ma z czego zrobić obiadu. Pan Waldemar, którego niedługo czeka operacja, stwierdził, że to wydarzenie dało mu niezły bodziec, do walki o zdrowie.

Zabierzcie tę relację do świątecznych domów i podzielcie się nią z rodziną przy wigilijnym stole.
Pozdrawiam wszystkich hojnych darczyńców i zapraszam w przyszłym roku, Urszula Kuśmierek