UONET+ zaloguj sieUONET+ dostep do edziennikaUONET+ obejrzyj filmyBEZ DATY page 001

„NAJLEPSZY”

folderthumb„Kino na temat” to niekonwencjonalna oferta zajęć edukacyjnych .Uczniowie kas 1tż, 1k i 3o wzięli udział w spotkaniu ,które składało się z projekcji filmu i warsztatów z udziałem zaproszonych ekspertów i gości.

Tym razem temat spotkania „Jak przezwyciężyć własne słabości i przekuć je w sukces? Jak pielęgnować i rozwijać swoje pasje ?” został poprzedzony projekcją filmu „Najlepszy”. Główny bohater to Polak, który u nas do dziś pozostaje osobą praktycznie nieznaną. Ta fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46 sek. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.
Po projekcji filmu rozmowa z psychologami dotyczyła problemów, z którymi młodzież często musi się zmierzyć:
-znaleźć punkt graniczny
-jak odbić się od dna ?
-walka z wewnętrznymi demonami
-kto jest naszym sprzymierzeńcem?
-mieć silny charakter, czyli?
-czy w ekstremalnie złej sytuacji można zmienić życie na lepsze?
Wyjazd do kina był także sympatyczną klasową integracją godną powtórzenia zaś widok z okien autokaru pozwolił na nietypową lekcję geografii przybliżającą wygląd doliny Odry, znaczenie Puszczy Bukowej i zapoznanie się z cechami miasta portowego .
Młodzieży towarzyszyła Pani Anna Traczykowska, psycholog szkolny.
Z turystycznym pozdrowieniem Joanna Suleja