UONET+ zaloguj sieUONET+ dostep do edziennikaUONET+ obejrzyj filmyBEZ DATY page 001

Lekcja biblioteczna w Bibliotece Klubu Wojskowego 12 BZ

folderthumb   16 listopada uczniowie klasy I O pod opieką pań - Magdaleny Polakowskiej i Marty Maślanki odwiedzili Bibliotekę Klubu Wojskowego 12 BZ. Uczniowie zostali oprowadzeni po bibliotece, zapoznani z jej księgozbiorem oraz dowiedzieli się również jakie są zasady wypożyczania książek.

W tym roku przypada 550 rocznica pierwszego wolnego flisu na Wiśle i Sejm podjął uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2017 Rokiem Rzeki Wisły, oddając tym samym hołd pokoleniom rodaków, którzy dzięki Wiśle i w oparciu o nią budowali tożsamość i potęgę państwa polskiego. Dlatego też tematem naszego spotkania była „Wisła – królowa polskich rzek”. Uczniowie dowiedzieli się skąd wypływa Wisła i przez jakie największe miasta przepływa, umieszczając je samodzielnie na mapie. W drugiej części spotkania pani bibliotekarka oprowadziła uczniów po pracowni plastycznej mieszczącej się w tym samym budynku, pokazując piękne prace wykonane przez młodzież różnorodnymi technikami np. rysunek, malarstwo, grafika, papieroplastyka, glina, masa solna a także techniki zdobnicze i dekoratorskie.