Święto Niepodległości !!!

folderthumb    W dniu 9 listopada 2017 r. odbył się V Lotniskowy Bieg Niepodległości. W biegu i uroczystościach pod Dębem Pamięci Narodowej wzięło udział 70 uczniów i około 30 pracowników ZS 5.

Po zapaleniu znicza upamiętniającego bohaterów walki o niepodległość wysłuchaliśmy krótkiej gawędy o Józefie Piłsudskim. Zebrani, pod kierunkiem Gabrysi i Darka, odśpiewali następujące pieśni : Mury , Rota, Marsz Pierwszej Brygady. Każdy z uczestników dostał pamiątkowe ciastko opatrzone cyfrą 99 i ozdobione wstążką w barwach narodowych. Po części oficjalnej udaliśmy się na ognisko i poczęstunek przygotowane przez nauczycieli i młodzież klas "żywieniowych". Najwięcej uczniów było z klasy I Tż, II Tż, II Ts. Naszymi gośćmi byli również mieszkańcy osiedla Lotnisko.
Serdecznie dziękuję młodzieży, Pani Dyrektor, Kolegom i Koleżankom, którzy nie zważając na popołudniową porę i brzydką pogodę zdecydowali się świętować Dzień Niepodległości razem i w murach Szkoły.
J. P. Borkowski