99 rocznica odzyskania niepodległości

folderthumb11 listopada 1918 r. jest jedną z najważniejszych symbolicznych dat w polskiej historii. Tego dnia, po 123 latach niewoli, Rzeczpospolita znów pojawiła się na mapach Europy. W tym roku klasa I Tż razem z wychowawczynią Małgorzatą Kosek przygotowała z okazji Święta Niepodległości montaż słowno – muzyczny zatytułowany: „Polskie drogi do wolności”.

Prowadzący przypomnieli najistotniejsze fakty związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Podczas apelu odbyło się także Ślubowanie Klas Pierwszych, podczas którego pan wicedyrektor Janusz Borkowski oficjalnie przyjął naszych najmłodszych uczniów do społeczności Zespołu Szkół nr 5. Apel był również okazją do wręczenia przez panią Martę Maślankę nagród dla laureatów szkolnego konkursu na najpiękniejszą kartkę dla Ojczyzny "Kochana Polsko życzę Ci...".
Organizator: Małgorzata Kosek