UONET+ zaloguj sieUONET+ dostep do edziennikaUONET+ obejrzyj filmyBEZ DATY page 001

XXXIV OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA TURYSTYCZNO-KRAJOZNAWCZA LZS ZAKOPANE 2017

folderthumb   Sekcja turystyczna Zespołu Szkół nr 5 ma na swoim koncie ponad dwudziestoletnie starty w centralnym finale Ogólnopolskiej Olimpiady Turystyczno-Krajoznawczej LZS.

Szeroki zakres wiedzy turystycznej i umiejętności praktycznych typu topografia to nie lada wyzwanie. Co roku ponad sto osób z całej Polski jako reprezentacje wojewódzkie i powiatowe rywalizuje o podium. Uczniowie i absolwenci "Piątki" od lat kilkunastu niezmiennie zajmują indywidualne i drużynowe pozycje medalowe. Aby tego dokonać należy posiadać szeroką wiedzę o walorach turystycznych Polski ze szczególnym uwzględnieniem Karpat, historii Unii Europejskiej, geografii wybranych europejskich krajów, topografii, pierwszej pomocy i poradzić sobie w marszu na orientację - w tym roku była to prawie dziesięciokilometrowa trasa po Zakopanem na szlaku najciekawszych zakątków. Zawsze program krajoznawczy jest wzbogacony o wyprawy, które pozostawiają niezapomniane wrażenia i wspomnienia jak np. Dolina Strążyska i Sarnia Skała.
Tegoroczne sukcesy to 2 miejsce jako drużyna szkolna i reprezentacja powiatowa i 4 miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej.
Ogromne gratulacje dla młodzieży za osiągnięcia i podziękowanie za wspaniałą atmosferę i kolejną piękną turystyczną przygodę z "Piątką".
Z turystycznym pozdrowieniem opiekun młodzieży Joanna Suleja