UONET+ zaloguj sieUONET+ dostep do edziennikaUONET+ obejrzyj filmyBEZ DATY page 001

Akcje „to nic, że na kolanie, byle zdrowe śniadanie” i „chcesz mieć powera? Pij wodę od tera(z)”.

folderthumb   Pierwsze miesiące szkoły, to czas kiedy przechodzimy z błogiego odpoczynku do wytężonej pracy. Wrzucając się w wir obowiązków, często zapominamy o sobie i o sprawach niezwykle przyziemnych, a tak bardzo ważnych, jakim jest odpowiednie odżywienie i nawodnienie organizmu.

Obserwując nawyki żywieniowe uczniów, na pomoc strapionym kolegom, postanowiła ruszyć klasa III „o” wraz z wychowawcą. 30 września 2017r. odbyła się akcja pt. „to nic, że na kolanie, byle zdrowe śniadanie”, w której przedstawiciele klasy III o: Marcin Wasiak i Maciej Wielgus, odwiedzili swoich kolegów i koleżanki z pozostałych klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Podczas spotkań przypomniano o znaczeniu śniadania w procesie pracy umysłowej uczniów. Udzielono wskazówek czego unikać, a co warto wybrać na śniadanie. Na koniec każdy słuchać został obdarowany pysznym i zdrowym jabłkiem w ramach drugiego śniadania. Kolejna akacja pt. „chcesz mieć powera? Pij wodę od tera(z)”, została przeprowadzona 31.10.2017 r., w której popularyzowano picie wody i podkreślono jej rolę w organizmie człowieka. Podczas spotkań rozdano ulotki zawierające m.in. dzienniki, które pomagają w samokontroli zdrowego stylu życia. Głównym celem przeprowadzonych akcji było propagowanie wśród młodzieży zdrowego stylu odżywiania.
Organizator: Marta Liburska