Dzień Zdrowia

folderthumb   1 czerwca w szkole został zorganizowany Dzień Zdrowia, którego celem było wdrażanie do dbałości o zdrowie, kształtowanie nawyków higienicznych, utrwalanie zasad zdrowego stylu życia, a przede wszystkim dobra zabawa.

W imprezie uczestniczyli uczniowie klas K, O i P, którzy tego dnia przyszli ubrani w wyznaczonych kolorach: żółtym, czerwonym i zielonym, czyli w najzdrowszych i najsmaczniejszych barwach przyrody. Działając zespołowo rozwiązywali zagadki, krzyżówki i quizy, przygotowywali zdrowy, owocowy deser, rozpoznawali warzywa i przyprawy oraz tańczyli dance hall i rywalizowali w konkursie wsadów do kosza. Ci, którzy byli najbardziej pomysłowo ubrani, najlepiej znali zasady racjonalnego żywienia, rozumieli wpływ higieny na zdrowie człowieka, odróżnili karczocha od kalafiora, khaki od pomidora i cząber od tymianku (co wcale nie było takie proste), a na parkiecie najcelniej trafiali do kosza i najliczniej wyginali śmiało ciało – zdobywali punkty dla swoich drużyn. Po zakończeniu wszystkich dyscyplin organizatorzy podliczyli punkty i ogłosili wyniki: I miejsce zajęła klasa III O, II – klasa II K, III – klasy I O i I P, IV – II O, a V – III K. Pamiątkowe dyplomy wręczył wicedyrektor Ryszard Klimczewski, dziękując wszystkim za zdrową rywalizację i dobrą zabawę; uczestnicy Dnia Zdrowia otrzymali także słodkie upominki, ufundowane przez Radę Rodziców, bo w końcu 1 czerwca to także Dzień Dziecka.
Zdrowe i smaczne zmagania zorganizowały: A. Ząbek, M. Ignasiak, I. Pułka, R. Kępska, U. Szejny i A. Postawa.