I MISTRZOSTWA ZS 5 W MARSZU NA ORIENTACJĘ

folderthumb   Kolejne integracyjne spotkanie uczniów, nauczycieli i dyrekcji szkoły Zespołu Szkół nr 5 odbyło się pod hasłem I Mistrzostwa ZS nr 5 w marszu na orientację.

Dziesięć klasowych zespołów wraz ze swoimi wychowawcami pokonało trasę 4 km po osiedlu Lotnisko i okolicach bawiąc się i ucząc w zakresie topografii i znajomości środowiska naturalnego jak i przekształconego przez człowieka. Poszukiwanie punktów z mapą w ręku było wspaniałą zabawą z dużą dawką aktywności fizycznej. Taką również mogli się pochwalić uczniowie klasy 1 ts, którzy wraz z opiekunami Panią Jolantą Kawszyn, Agnieszką Ząbek i Panem Januszem Przemysławem Borkowskim pokonali ponad 20 km trasę szkolnego rajdu rowerowego jako impreza towarzysząca sportowej sobocie w "Piątce''.
Wszystkim drużynom należą się ogromne słowa pochwały i brawa. Miejsca na podium przypadły w udziale klasom 3 ts, 1c, 2 tż. Wspólne ognisko na zakończenie sympatycznie podsumowało ciekawą i potrzebną z punktu wychowawczego imprezę szkolną
Z turystycznym pozdrowieniem Joanna Suleja