Odzyskuj z nami - walcz z odpadami

folderthumb   8 maja 2017 r. uczniowie ZS nr 5 wzięli udział w akcji pod hasłem „Odzyskuj z nami – walcz z odpadami”. Spotkanie miało miejsce w ZSS w Stargardzie.

Celem przedsięwzięcia było przedstawienie idei artrecyklingu, czyli przetwarzania przedmiotów zbędnych w użyteczne lub tworzenie z nich dzieł sztuki. Podczas imprezy uczniowie podzieleni zostali na 3 grupy, które miały do wykonania różne zadania. W ten sposób powstały pracownie: „biżuteria z plastiku”, „puf z butelek” i „szkielet człowieka z rolek papierowych”. Uczniowie z dużym zaangażowaniem i zaciekawieniem wykonali przepiękne wisiorki i kolczyki z kawałków plastiku, stworzyli pufy z plastikowych butelek oraz rozwiązywali łamigłówki o tematyce ekologicznej. Mogli się także przekonać, że zwykła rolka po papierze może być ponownie wykorzystana do budowy zupełnie nowych przedmiotów. Spotkanie umilił słodki poczęstunek i pieczona kiełbaska. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki od MPGK.
Opiekunami młodzieży były: Marzena Samujło, Danuta Puchniarska.