WARSZTATY DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM NR 2

folderthumb   We wtorek 9 maja, w naszej Szkole zorganizowane zostały warsztaty dla uczniów Gimnazjum nr 2.

Nasi goście (uczniowie klasy sportowej), wzięli udział w zajęciach zorganizowanych w pracowniach żywieniowej, cukierniczej oraz pracowniach warsztatów szkolnych. Podczas zajęć w pracowni żywieniowej, młodzież przygotowała zdrowy posiłek oparty na warzywach oraz smaczny deser wykonany na bazie jogurtu, musli, truskawek, bakalii. Natomiast w pracowni cukierniczej goście mogli samodzielnie wypiec rogale z nadzieniem z jabłka oraz przyjrzeć się pracy cukierników . Zorganizowane zajęcia, miały za zadanie wskazać młodzieży zdrowe formy żywienia, bazujące na naturalnych, nieprzetworzonych produktach. Uczniowie zwiedzili też warsztaty szkolne, gdzie mieli okazję przyjrzeć się pracy starszych kolegów, a także samodzielnie wykonać proste ćwiczenia.
Spotkanie miało na celu zawiązać współpracę młodzieży naszej Szkoły z młodszymi kolegami. Opiekunami spotkania byli: Dorota Kujawska, Marzena Samujło, Danuta Puchniarska, Arkadiusz Zieliński, Krzysztof Bielski, Bogdan Olszewski oraz uczniowie Naszej Szkoły.