III Finał "Pasji pachnącej słodyczą"

folderthumb   27 kwietnia 2017 r. w Starostwie, odbył się finał konkursu „Pasja pachnąca słodyczą”, który był zorganizowany przez Zachodniopomorską Szkołę Biznesu w Szczecinie – Wydział Przedsiębiorczości w Stargardzie oraz Powiat Stargardzki.

Do finału III edycji konkursu zakwalifikowały się cztery uczennice naszej szkoły: Klaudia Gazda, Letycja Cieśla, Katarzyna Kolano i Gabriela Koczedof. Klaudia zajęła III miejsce a Gabrysia II. Dziewczęta walczyły również o nagrodę publiczności. Rywalizację wygrała Klaudia Gazda.
Uczniowie ZS nr 5 nie tylko brali udział w konkursie, byli również twórcami wspaniałego poczęstunku podczas jego rozstrzygnięcia, a także umilali czas podczas obrad jury. W tym roku dla konkursowej publiczności zaśpiewały Paulina Podgórska i Gabriela Mrozek, przy pomocy Huberta Pękały, który obsługiwał sprzęt nagłaśniający.
Uczniowie naszej szkoły: Klaudia Gazda, Paweł Trusiewicz, Patrycja Pniewska, Michał Piesyk, Łukasz Szala i Sandra Libuda zaprezentowali smaczny deser podczas pokazu „Gotowanie na ekranie". Pana cotta z sosem truskawkowymi, melisą i truskawką cieszyła się dużym zainteresowaniem zaproszonych gości. Słodki poczęstunek przygotowany przez młodzież to: rurki z kremem angielskim, wyroby z ciasta francuskiego, tartaletki z kremem i owocami, babeczki z kajmakiem i orzechami, serniczek złota rosa, galaretka, ciasteczka migdałowe, rogaliki, beziki, ciasto wiewiórka, ciasto czekoladowe, rafaello, ciasto z makiem oraz ptysie z bitą śmietaną. Wypieki wykonane były w tradycyjny sposób, bez użycia sztucznych dodatków, środków konserwujących i polepszaczy.
Uczniów do pokazu przygotowały panie: Marzena Samujło, Danuta Puchniarska i Dorota Kujawska.