I szkolny konkurs „Ślady św. Jana Pawła II w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej”

folderthumb   3 kwietnia 2017 roku w szkole odbył się konkurs „Ślady św. Jana Pawła II w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej”, do którego przystąpili uczniowie klas:
- I Ts, II Ts, I c, III a, I Tż, II k, IV Ts
- oraz Io, II o, III o, I p, III k.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach:

- pisemnej – test
- manualnej – wykonanie prac plastycznych.

Partonem konkursu była parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stargardzie-Lotnisko. Atrakcją były wspomnienia księży naszej szkoły, którzy w czasie wizyty Jana Pawła II 11 czerwca 1987 roku w Szczecinie aktywnie uczestniczyli w tym wydarzeniu. Organizatorzy konkursu nawiązali w swoich wypowiedziach do 30 rocznicy pobytu papieża Jana Pawła II w Szczecinie i 12 rocznicy śmierci. Konkurs stał na wysokim poziomie a wynikało to z ilości zdobytych punktów w jednej, jak i w drugiej części. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, a zwycięzcy zostali nagrodzeni pięknymi albumami tematycznie związanymi z konkursem. Nagrody sponsorowała Fundacja Wspierania Kultury „Noc Poetów” z ks. Sławomirem Kokorzyckim oraz Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Szczecinie.
Na zakończenie wszyscy odśpiewaliśmy „Barkę” - ulubioną pieść Papieża.