Targi Edukacyjne EDU DAY Stargard 2017

folderthumb   Targi EDU DAY to znane wydarzenie na mapie edukacyjnego Pomorza. Od grudnia 2015 roku impreza odbywa się już trzykrotnie w łącznie 3 miastach Pomorza Środkowego. Każda z edycji cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród szkół, nauczycieli, a przede wszystkim samych uczniów.

Gośćmi na targach była młodzież klas IV TK, IV TŻ i IV TS i opiekunowie p. Mirosława Ćwirta, p. Katarzyna Szifer-Kamińska i p. Joanna Suleja. Dla uczniów była to niepowtarzalna okazja by porozmawiać z przedstawicielami Uczelni Wyższych, dowiedzieć się więcej na temat nowoczesnych trendów w edukacji i na rynku pracy, zasięgnąć porad ekspertów czy obrać swój życiowy cel dzięki rozmowie z doradcą zawodowym. Marzenia, pomysły na przyszłość, refleksja nad planami życiowymi - to nie tylko zagadnienie dotyczące uczniów. Wiemy jak ważne jest wspieranie młodzieży przez Nauczycieli i Dyrektorów szkół. W naszej szkole to wsparcie jest udzielane młodzieży klas maturalnych w sposób bardzo urozmaicony, czego przykładem są wyjazdy na zwiedzanie szczecińskich uczelni, warsztaty i prelekcje organizowane w naszej placówce. Miłym spotkaniem na targach była rozmowa z naszą absolwentką, obecnie studentką Akademii Morskiej w Szczecinie, która przekazała sympatyczne wspomnienia z pobytu w naszej szkole i zachęcała do podjęcia studiów.