t e l. / f a x   9 1   5 7 7   2  7  2 7


s e k r e t a r i a t @ z s 5 . s t a r g a r d . p l

Zespół Szkół nr 5 w Stargardzie

im. Tadeusza Tańskiego

Dni Otwarte w ZS nr 5


Gimnazjaliści zwiedzali budynki lekcyjne, warsztaty szkolne i sale zajęć praktycznych. Uczniowie klas o profilu technik żywienia i cukiernik przygotowali wraz z nauczycielami poczęstunek, a były to smaczne pizze oraz ciepłe ciastka z jabłkami i rogaliki z marmoladą. Cały proces powstawania wypieków odbywał się na oczach gości.
Kadra i uczniowie na warsztatach szkolnych prezentowali urządzenia techniczne, które są wykorzystywane w ramach zajęć praktycznych w klasach o profilu technik pojazdów samochodowych i elektromechanik pojazdów samochodowych.
W sali C100 była przygotowana prezentacja multimedialna przedstawiająca kierunki kształcenia w szkole oraz wystawa prac uczniów o tematyce Świąt Wielkanocnych. Główną atrakcję stanowiły przepięknie udekorowane zastawą i wypiekami stoły, które wprowadziły atmosferę Wielkanocną.
W ZS nr 1 w Stargardzie odbyły się w tym dniu prezentacje szkół ponadgimnazjalnych, a zaaranżowana wystawa naszej szkoły wyróżniała się na tle pozostałych żywymi elementami roślinnymi i dekoracjami, które zostały przygotowane przez nauczycieli i uczniów kierunku architektura krajobrazu.
Jesteśmy pewni, że uczniowie gimnazjów, którzy odwiedzili naszą szkołę byli zadowoleni, poznali nowe kierunki kształcenia, pracownie techniczne oraz posmakowali atmosfery panującej w naszej szkole.