UONET+ zaloguj sieUONET+ dostep do edziennikaUONET+ obejrzyj filmyBEZ DATY page 001Erasmus

II edycja Zachodniopomorskiej #KOMÓRKOMANII

DSC 0725   26 września, w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie, odbyło się podsumowanie akcji ZACHODNIOPOMORSKA #KOMÓRKOMANIA.

Projekt #KOMÓRKOMANIA skierowany był do wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Celem projektu było przeprowadzenie akcji edukacyjno-informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwienie rejestracji jako potencjalnego dawcy szpiku kostnego osobom, które podjęły świadomą decyzję o takiej rejestracji. W II edycji projektu ZACHODNIOPOMORSKA #KOMÓRKOMANIA udział wzięło 55 szkół, udało się zarejestrować 1604 potencjalnych dawców. Nasza szkoła, za aktywny udział w akcji #KOMÓRKOMANIA otrzymała Certyfikat „Szkoły z Życiem”, który odebrała P. Jolanta Kawszyn. Koordynator akcji P. Marzenna Sztuba otrzymała dyplom „Pedagoga z życiem”. To, że akcja #KOMÓRKOMANIA ratuje życie potwierdziła swoją obecnością Ania – biorca szpiku kostnego, która za otrzymany dar podziękowała wszystkim wolontariuszom.